poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Nalewka cytrynowo- waniliowa

Czasem zdarzają się nam imprezy czy po prostu spotkania towarzyskie, na których chętnie napilibyśmy się czegoś mocniejszego i bardzo smacznego. Nie zawsze mamy ochotę  przygotowywać co chwilę kolejne partie drinków. Co wtedy robić? Możemy przygotować likier czy nalewkę domowej roboty. Mi szczególnie spodobała się propozycja Agnieszki. Długo szukałam pomysłu na to co wyprodukować dnia na miniony weekend. Nalewka cytrynowo- waniliowa okazała się być tym czego mi potrzeba. Tu kwaskowy smak miesza się z błogą słodyczą. Nie zapomnijmy o robocie, którą wykonała wanilia. Czuć ją tu bardzo mocno. Pozytywnie mocno:)
Składniki: (ok. 0,6 l)

  • 200 ml wódki
  • 3 cytryny
  • laska wanilii
  • pół szklanki wody
  • pół szklanki cukru


I co dalej?:

Cytryny dokładnie wyparz. Z dwóch zetrzyj skórkę, a ze wszystkich wyciśnij sok. Laskę wanilii przetnij na pół i postaraj się wybrać z niej jak najwięcej ziarenek. Pozostałości z wanilii wrzuć do karafki razem z ziarkami, skórką i sokiem. Całość zalej wódką. W rondelku zagotuj wodę i wsyp do niej cukier. Mieszaj, aż cały cukier zupełnie się rozpuści. Tak powstały syrop cukrowy wystudź i przelej do karafki z resztą składników. Zamkniętą karafkę trzymaj w chłodnym i ciemnym miejscu przez minimum dobę. Przed podaniem odcedź cały płyn (tak, aby pozbyć się lasek wanilii) i schłodź naszą przepyszną nalewkę.
PrzepisoTeka na Facebook'u

2 komentarze:

Zapraszam do komentowania i dyskusji. Jeśli masz jakieś pytania- pisz śmiało. Wkrótce odpowiem. Będzie mi miło jeśli podpiszesz się swoim nickiem (w przypadku anonimów). Tymczasowo włączyłam weryfikację obrazkową z powodu dużej liczby spamu. Wkrótce ją zdejmę.