piątek, 15 marca 2013

Drink Gotowy na wszystko

Mamy piątek, a to bardzo dobra okazja, żeby pokazać Wam mojego (ostatnio) ulubionego drinka. Jego autorką jest oczywiście Aga z 2drink.pl Polecam zajrzeć do oryginalnego wykonania. Znajdziecie tam filmik, w którym Agnieszka pokazuje jak wykonać tego drinka. Nie mogłam przejść obok niego obojętnie. W końcu zawiera moje ulubione piwo. Hmmm... Może raczej typ piwa (bo nie jest nim to na literę D z kampanii Żywca :). Mój przepis nieco różni się od oryginału. Nie jest to podyktowane tym, że chciałam coś zmienić- po prostu wykorzystałam te składniki, które miałam w domu. Proporcje tez udało mi się ustalić "pod siebie". Żeby nie przeciągać powiem, że tego drinka zdążyłam już zaserwować dwóm bliskim koleżanką, które zgodnie stwierdziły, że fajny jest. Jego kolorystyka spodoba się każdej kobiecie. Więc pamiętajcie, że dziś piątek no i ten ;)
Składniki: (1 porcja)

  • 20 ml czystej wódki
  • 20 ml syropu blue curacao
  • 20 ml soku z cytryny (limonki)
  • piwo o smaku tequili- do uzupełnienia
  • plasterek cytryny (limonki) do dekoracji
  • kilka kostek loduI co dalej? :

Wódkę, syrop blue curacao i sok z cytryny lub limonki zmieszaj razem w shakerze z dodatkiem kilku kostek lodu (składniki muszą się połączyć i schłodzić). Zawartość shakera wylej do szklanki, w której będziesz podawać drinka na 4-5 kostek lodu. Uzupełnij piwem. Polecam lanie po ściance, abyś mógł podać drinka z wyraźnym przejściem kolorystycznym. Drink udekoruj plasterkiem cytrusa. Warto zamieszać przed wypiciem.

 
Przepis dołączam do akcji "Zielono mi..." Inspirowanej dniem św. Patryka, w którym to dniu Irlandczycy wszystko robią na zielono. Najpopularniejsze w tym dniu jest zielone piwo. A w drinku? Jest i piwo jest też piękny zielony kolor. Mam nadzieję, że przyciągniemy wiosnę do Polski jak najszybciej!

2 komentarze:

  1. na pewno musi być smaczny :) sama coś "tworzę" z alkoholi, dlatego często odwiedzam sklepy z alkoholami, także polecam Ci na przyszłość, kiedy będziesz coś miksować :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania i dyskusji. Jeśli masz jakieś pytania- pisz śmiało. Wkrótce odpowiem. Będzie mi miło jeśli podpiszesz się swoim nickiem (w przypadku anonimów). Tymczasowo włączyłam weryfikację obrazkową z powodu dużej liczby spamu. Wkrótce ją zdejmę.