piątek, 15 marca 2013

Cukier waniliowy

Odkąd dowiedziałam się, że to co możemy znaleźć w sklepie to cukier wanilinowy, a nie waniliowy postanowiłam przygotować go sama, w domowym zaciszu. I żeby nie było tego olśnienia doznałam bardzo dawno temu, a do tego czasu wybierałam "cukry z prawdziwą wanilią". Ale doczekałam się własnego, domowego cukru waniliowego. Będzie w sam raz na Waniliowy weekend u Mirabelki. Cieszę się, że upragnione laski wanilii zdążyły do mnie trafić. Polecam poszukanie dobrych sklepów internetowych, w których laskę wanilii można kupić za niecałe 2 zł (dla porównania w sklepach tradycyjnych- 6-8 zł). Przepis jest banalny, aż trochę wstyd. Ale jeśli dzięki niemu będę mogła kogoś uświadomić to myślę, że warto go publikować.
Składniki:


  • 2 szklanki drobnego cukru
  • 1 laska waniliiI co dalej?:

Cukier wsyp do przygotowanego wcześniej czystego słoiczka. Laskę wanilii przetnij wzdłuż na pół. Wyskrob z niej ziarenka i dodaj do cukru. Pozostały strąk wanilii pokrój na 4 części. Dodaj do całości. Słoik zamknij i dokładnie nim wstrząśnij. Cukier nadaje się do użycia już za dwa tygodnie. Nieziemski aromat poczujesz od razu:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania i dyskusji. Jeśli masz jakieś pytania- pisz śmiało. Wkrótce odpowiem. Będzie mi miło jeśli podpiszesz się swoim nickiem (w przypadku anonimów). Tymczasowo włączyłam weryfikację obrazkową z powodu dużej liczby spamu. Wkrótce ją zdejmę.